BIP Strona Główna
Aktualności
Niedziela, 20 maj 2018 r.
17.11.2015
17.11.2014 r. Krapkowice. Szkolenie doskonalące dla kierowców z kat C w zakresie bezpiecznej techniki jazdy samochodem ciężarowym finansowane z funduszu prewencyjnego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W szkoleniu prowadzonym przez Ośrodek doskonalenia technik jazdy „DELTA” z Opola udział wzięło 10 uczestników, kierowców zwycięzców „Konkursu o miano najlepszego kierowcy 4RBLog”.

Program szkolenia prowadzony przez instruktorów w/w firmy zawierał:
1.    Zajęcia teoretyczne w zakresie podstaw techniki bezpiecznej jazdy.
2.    Systemów bezpieczeństwa.
3.    Zajęcia praktyczne – moduł bezpieczeństwo:
     a)    hamowanie awaryjne na odcinku prostym i w łuku;
     b)    nauka sprawnego omijania przeszkody przy różnych prędkościach jazdy „Test łosia”;
     c)    poślizg podsterowny i nadsterowny.
Szkolenie przeprowadzone zostało w Krapkowicach na torze szkoleniowym wyposażonym w maty poślizgowe, w oparciu o samochody  MAN  występujące na wyposażeniu firmy. Jazda takimi maszynami w poślizgu kontrolowanym pozwoliła na sprawdzenie praktycznych umiejętności
Całodzienne szkolenie, które zostało przeprowadzone znacząco wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa w zakresie kierowania pojazdami ciężarowymi w ekstremalnych warunkach. W opinii samych szkolonych w/w szkolenie uświadomiło im braki w umiejętności kierowania pojazdem ciężarowym i jednocześnie pozwoliło w pewnym stopniu nabyć prawidłowych nawyków i odruchów jakie są niezbędne w czasie bezpiecznej jazdy pojazdem.

 

Tekst: ppłk Dariusz MICHNIEWICZ – Szef WTiRWiHNS 4RBLog
Foto: ppłk Dariusz MICHNIEWICZ – 4RBLog