BIP Strona Główna
Aktualności
Wtorek, 23 październik 2018 r.
08.12.2017
Do finału tegorocznej edycji Szlachetnej paczki aktywnie włączyli się żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej 4 Regionalnej Bazy Logistycznej.

8 grudnia br. drużyna Szlachetnej paczki z 4 RBLog pojechała do miejscowości Żarów w powiecie świdnickim do Pani Barbary, wychowującej samotnie dwójkę dzieci: trzynastoletnią córkę Jolę i czteroletniego syna Dawidka. Pani Barbara bez pomocy najbliższej rodziny próbuje poprawić los swoim dzieciom, starając się zapewnić im spokojny dom i odpoczynek. To dlatego wybraliśmy tą rodzinę aby pomóc w trudnej sytuacji materialnej i sprawić uśmiech na twarzach dzieci.
Z inicjatywy żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej zorganizowano zbiórkę pieniędzy a za zebraną sumę zakupiono potrzebne rzeczy.
Przez ostatnie 2 tygodnie w Bazie zbierano żywność, środki czystości, koce oraz zimową odzież i obuwie. Na liście potrzeb były również pomoce szkolne, zabawki, ręczniki, wykładzina do pokoju a także sprzęt AGD min. czajnik elektryczny i kuchenka elektryczna.
Łzy szczęścia, zaskoczenie, niedowierzanie, uśmiech na twarzach dzieci to wszystko towarzyszyło nam w momencie przekazywania paczki. Widok szczęśliwego dziecka wskazuje, że warto pomagać, że możemy więcej niż myślimy.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!Tekst: ppłk Jacek Kahla
Zdjęcia: Ryszard Godlewski