BIP Strona Główna
Aktualności
Czwartek, 22 sierpień 2019 r.
11.04.2018
10 kwietnia 2018r. w garnizonie Wrocław odbyły się uroczystości związane z upamiętnieniem i oddaniem szacunku ofiarom katastrofy smoleńskiej

W dniu 10 kwietnia 2018 roku  w garnizonie Wrocław odbyły się zgodnie z rozkazem Dowódcy Garnizonu uroczystości związane z upamiętnieniem i oddaniem szacunku ofiarom katastrofy smoleńskiej. Największej katastrofy jaka dotknęła naszą Ojczyznę w najnowszych dziejach naszego kraju. Data ta skłania każdego Polaka do zadumy i oddania szacunku tym, którzy w służbie Ojczyzny ponieśli najwyższą cenę.
W obchodach 8 rocznicy katastrofy lotniczej samolotu TU – 154M pod Smoleńskiem uczestniczyła delegacja 4 Regionalnej Bazy Logistycznej, której przewodniczył Komendant Bazy płk Rafał SMUSZKIEWICZ. W ramach obchodów  rocznicy delegacja Bazy w asyście honorowej złożyła wiązankę kwiatów przed tablicą upamiętniającą Wicemarszałka Sejmu RP i Ministra Obrony Narodowej Jerzego Szmajdzińskiego w obiektach Wojskowego Klubu Sportowego przy ulicy Oporowskiej 62. 
W godzinach popołudniowych w kościele pw. św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława  przy Placu Wolności 3 odbyła się Msza Święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem pocztów sztandarowych.
Uroczystości poświęcone uczczeniu ofiar katastrofy smoleńskiej zakończyła uroczystość garnizonowa na Rynku Wrocławskim wraz z jego mieszkańcami, podczas której odczytano Apel Pamięci i wystrzelona salwę honorową.Tekst: Mirosław KARASEK – Sekcja Wychowawcza
Zdjęcia: Ryszard GODLEWSKI