BIP Strona Główna
Aktualności
Środa, 23 październik 2019 r.
14.08.2018
01 sierpnia 2018r. w garnizonie Wrocław odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna z udziałem wojskowej asysty honorowej z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego współorganizowana przez Dowódcę Garnizonu Wrocław i Wojewodę Dolnoślą

W dniu 01 sierpnia 2018 roku punktualnie o 17.00 w godzinę „W” przy pomniku rotmistrza Witolda Pileckiego na Promenadzie Staromiejskiej odbyła się uroczystość upamiętniająca 74 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Hołd powstańcom przybyli złożyć liczni przedstawiciele jednostek wojskowych Garnizonu Wrocław, władz wojewódzkich i samorządowych, służb mundurowych resortu MSWiA, organizacje społeczne i kombatanckie, poczty sztandarowe szkół, uczelni i społeczeństwo miasta Wrocław. 4 Regionalną Bazę Logistyczną reprezentował ppłk Bogdan Kobylański.
Po odśpiewaniu hymnu przy akompaniamencie Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych i minucie ciszy odczytany został apel pamięci po którym nastąpiła salwa honorowa kompanii honorowej 10 pułku dowodzenia.
Uroczystość pod pomnikiem zakończono złożeniem wieńców i kwiatów a następnie

w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Elżbiety odbyła się msza święta w intencji poległych powstańców i pomordowanych mieszkańców Warszawy.
 
 Tekst: ppłk Bogdan Kobylański
Zdjęcia: Ryszard Godlewski