BIP Strona Główna
Aktualności
Środa, 23 październik 2019 r.
20.09.2018
W dniach od 28.08 do 09.09.2018r. 4 Regionalna Baza Logistyczna brała udział w przygotowaniach oraz uczestniczyła w XXVI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego oraz XXIV Międzynarodowych Targach Logistycznych LOGISTYKA w Kielcach.

W dniach od 28.08 do 09.09.2018r. 4 Regionalna Baza Logistyczna brała udział w przygotowaniach oraz uczestniczyła w XXVI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego oraz XXIV Międzynarodowych Targach Logistycznych LOGISTYKA w Kielcach.

Bazę reprezentowali przedstawiciele: Rejonowych Warsztatów Technicznych Jastrzębie, Warsztatów Technicznych Oleśnica i po raz pierwszy Warsztatów Technicznych Krosno Odrzańskie.

Na stoisku naszej Bazy zaprezentowano innowacyjne rozwiązania, które do tej pory nie znalazły zastosowania w Siłach Zbrojnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko WT Oleśnica dotyczące dostosowania pojazdu Mercedes Benz 250 GD do wersji zautomatyzowanego wozu dowodzenia WOLF ver. PL. Natomiast RWT Jastrzębie wystawiło stanowisko kontrolno-naprawcze SDN01 dzienno-nocnego celownika działonowego DNRS/288 wieży Hitfist 30 mm. Po raz pierwszy swój dorobek zaprezentowały WT Krosno Odrzańskie przedstawiając specjalistyczny stół do testowania komponentów wieży Hitfist – SSTKW. Wszystkie produkty został zgłoszone do konkursu o nagrodę Szefa IWsp SZ. Ponadto prezentowano trenażer wewnętrzny IDT systemu ppk Spike z RWT Jastrzębie oraz stanowisko diagnostyczne armaty MK-44 z KTO Rosomak z WT Krosno Odrzańskie.

Najlepszym produktem XXVI MSPO Kielce w kategorii „innowacyjność” okazał się pojazd Mercedes Benz 250 GD dostosowany do wersji zautomatyzowanego wozu dowodzenia WOLF ver. PL. Główną nagrodę z rąk Szefa IWsp SZ odebrał Komendant 4 RBLog - płk Rafał Smuszkiewicz.

Nasze stoisko odwiedzili m.in.:
- Minister Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak
- Dowódca Generalny RSZ - gen. broni Jarosław Mika
- Szef IWsp SZ - gen.dyw. Dariusz Łukowski
- Ministerstwo ON - gen bryg. Jan Dziedzic
- Szef Zarządu Kierowania i Dowodzenia Szt.Gen. WP - gen. bryg. Robert Drozd
- Inspektor Szkolenia DG RSZ - gen. bryg. Andrzej Danielewski
- Szef Zarządu Wojsk Panc. i Zmech. DG RSZ - gen. bryg. Krzysztof Radomski
- Zastępca Szefa Inspektoratu – Szef Sztabu - płk Zbigniew Powęska
- Zastępca Szefa Inspektoratu – Szef Logistyki - płk Maciej Siudak
- Zastępca Szefa Logistyki IWsp SZ - płk Artur Kępczyński
- Szef Służb Technicznych IWsp SZ - płk Piotr Wagner

oraz przedstawiciele MON, Dowódcy Brygad Logistycznych, Jednostek Wojskowych, Szefowie Szefostw Logistyki IWsp SZ i przedstawiciele Dowództwa Generalnego RSZ.

Wiedza i umiejętności Bazy były prezentowane przez doświadczony zespół, który zdobywał nagrody na MSPO zwyciężając na przełomie lat 2014-2018 we  wszystkich kategoriach konkursu o nagrodę Szefa IWsp SZ.