BIP Strona Główna
Aktualności
Środa, 23 październik 2019 r.
24.09.2018
4 Regionalna Baza Logistyczna we Wrocławiu uroczyście świętowała z żołnierzami i pracownikami RON 7 rocznicę swojego powstania.

Święto jednostki wojskowej to ważny dzień w funkcjonowaniu każdej struktury organizacyjnej wojska. Jest to czas na dokonanie i podsumowanie osiągnieć, oceny poziomu realizowanych zadań, uhonorowania żołnierzy i pracowników RON za wysiłek włożony w realizację zadań stojących przed jednostką.
W dniu 21 września br. 4 Regionalna Baza Logistyczna dziedzicząca tradycje  Sztabu Okręgu i Dowództwa Śląskiego Okręgu Wojskowego obchodziła swoje święto. Dzień Święta Bazy cieszył się dużym uznaniem i zainteresowaniem żołnierzy i pracowników RON wykonujących na co dzień obowiązki służbowe w  Składach, Warsztatach i Komendzie Bazy.
Tegoroczną edycję święta rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Bazylice Mniejszej pw. Świętej Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu. Mszę celebrował Proboszcz wojskowej parafii garnizonowej ksiądz pułkownik Janusz Radzik. W uroczystej Mszy Świętej udział wzięli żołnierze i pracownicy 4 Regionalnej Bazy Logistycznej wraz Komendantem Pułkownikiem Rafałem SMUSZKIEWICZEM oraz gośćmi zaproszonymi na uroczystość.
    O godzinie 12.00  w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej  od złożenia  meldunku  Zastępcy Szefa Logistyki Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych pułkownikowi Maciejowi Siudakowi przez Szefa Sztabu ppłk Sebastiana Wolszczaka  rozpoczęła się uroczysta zbiórka poświęcona uczczeniu Święta 4 Regionalnej Bazy Logistycznej.
Komendant płk Rafał Smuszkiewicz w okolicznościowym wystąpieniu powitał gości, którzy licznie przybyli na uroczystą zbiórkę, wśród których byli dowódcy jednostek i instytucji wojskowych garnizonu Wrocław na czele z dowódcą garnizonu płk Dariuszem Krzywdzińskim, przedstawiciele służb mundurowych Wrocławia i województwa dolnośląskiego oraz  władz samorządowych jak również władz wojewódzkich na terenie, których rozmieszczone są jednostki wojskowe 4 RBLog.
W czasie uroczystej zbiórki  zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny odznaczonych zostało 9 żołnierzy zawodowych i 13-tu pracowników RON. Medale wyróżnionym wręczył płk Maciej Siudak
w asyście Komendanta Bazy.
Na kolejne stopnie wojskowe mianowani zostali kpt. Katarzyna Prusko, st. sierż.  Jakubik Wojciech, plut. Górecki Paweł, st. kpr. Stasiak Mariusz, st. szer. Czarnecki Wojciech, st. szer. Maciej Demczak i st. szer. Zarzycki Jacek.
Na podstawie decyzji Kapituły Odznaki Pamiątkowej 4 RBLog. Komendant płk Rafał SMUSZKIEWICZ uhonorował odznaką pamiątkową 4 żołnierzy i 10 pracowników RON.
Z dużym uznaniem i satysfakcją przyjęto fakt uhonorowania dyplomem uznania  pracowników RON z najdłuższym stażem pracy, dyplomy otrzymali pracownicy legitymujący się 45 i 50 letnim stażem pracy.
    Po uroczystej zbiórce odbył się koncert okolicznościowy dla żołnierzy i pracowników Bazy zespołu artystycznego „Szafa Gra”, który prezentując utwory muzyczne minionych lat
z lekką dozą humoru w profesjonalny sposób wprowadził uczestników koncertu w świąteczny nastrój.
W godzinach popołudniowych na obiektach rekreacyjnych Akademii Wojsk Lądowych odbyło się spotkania plenerowe żołnierzy, pracowników i gości uczestniczących w obchodach święta Bazy.

 


Foto. p. Ryszard Godlewski
Tekst: p. Mirosław Karasek