BIP Strona Główna
Aktualności
Środa, 23 październik 2019 r.
14.12.2018
Szlachetna paczka

W dniu 08 grudnia 2018r. swój wielki finał miała ogólnopolska akcja charytatywna - „Szlachetna Paczka”. Po raz drugi wzięli w niej udział pracownicy i żołnierze 4 Regionalnej Bazy Logistycznej oraz 2 kompanii regulacji ruchu.
W tym roku pomagaliśmy Panu Tomaszowi z miejscowości Małowice, który jest samotnym ojcem wychowującym 18- letniego syna Marka oraz 1.5- roczną córkę Zosię. Po śmierci żony pan Tomasz próbuje zapewnić swoim dzieciom spokojny dom i szczęśliwe, dzieciństwo. Mimo podejmowanej pracy nie jest w stanie spełnić wszystkich potrzeb wynikających w życia codziennego swojej rodziny.
W dniach 19.11.- 03.12.2018r. w Komendzie Bazy, Składach i Warsztatach oraz 2 kompanii regulacji ruchu zorganizowana została zbiórka pieniędzy i przedmiotów materialnych dedykowanych wybranej rodzinie. Niezwykła hojność i szlachetność żołnierzy i pracowników pozwoliła na zaspokojenie najpotrzebniejszych potrzeb Pana Tomasza i jego dzieci, głownie opału na zimę. Z uzbieranych środków zakupiono m.in. żywność, środki czystości, kosmetyki, a także tzw. małe AGD tj. czajnik, blender, żelazko, odkurzacz.
Wszystkie dary zostały świątecznie zapakowane i w dniu 07 grudnia, wraz z życzeniami od Komendanta 4 Regionalnej Bazy Logistycznej, przekazane do wołowskiego centrum „Szlachetnej Paczki” w Wołowie ,a następnego dnia przekazane potrzebującej rodzinie.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy !!!Tekst: por. Daria KORCZYŃSKA
Zdjęcia: Dariusz BIŁYK