BIP Strona Główna
Aktualności
Środa, 23 październik 2019 r.
11.03.2019
W niedzielę 10.03.2019r o godz. 17.00 w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej odbył się koncert Orkiestr Wojskowych z okazji 20 rocznicy przystąpienia Polski do NATO.

Niezwykły koncert, w którym wystąpiła Orkiestra Sił Powietrznych USA USAFE BAND THE AMBASSADORS wraz z Wojskową Orkiestrą z Żagania, zgromadził licznie przybyłą publiczność wypełniając całą sale.
Po odegraniu hymnów państwowych w imieniu Komendanta 4 Regionalnej Bazy Logistycznej płk Rafała Smuszkiewicza powitał publiczność oraz wyjątkowego gościa z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Konsul do spraw Prasy i Kultury Ammy Steinmann, ppłk Bogdan Kobylański.
Następnie odczytany został list intencyjny, z okazji 20 rocznicy przystąpienia Polski do NATO, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka w którym pisał:
„Dziękuję organizatorom oraz wykonawcom (…) za inicjatywę uczczenia tej wspanialej rocznicy w niezwykle interesujący sposób – poprzez wspólne koncerty. Potwierdzacie tą inicjatywą, jak różnorodne mogą być formy współpracy w ramach NATO”.
Dalsza część koncertu należała już do orkiestr, które prezentowały międzynarodowe standardy swingowo-jazzowe i utwory wykonywane pierwotnie przez słynną orkiestrę Glenna Millera. Nie zabrakło również wiele przebojów znanych wykonawców ze strony amerykańskiej jak i polskiej miedzy innymi: Tiny Turner – „Simply the Best”, Skaldów – „Medytacje wiejskiego listonosza”.
Z okazji minionego Dnia Święta Kobiet wykonano ponadczasowy hit piosenkarki Alicji Majewskiej „Być Kobietą”.
Publiczność, tego nietypowego koncertu z udziałem Wojskowej Orkiestry Sił Powietrznych USA, która na stałe swą siedzibę ma w Bazie w Ramstein w Niemczech, świetnie się bawiła i z niecierpliwością czeka na ich następny występ związany z kolejną rocznicą przynależności Polski do NATO.

 

Tekst: ppłk Bogdan Kobylański
Foto: Ryszard Godlewski