BIP Strona Główna
Aktualności
Środa, 23 październik 2019 r.
15.04.2019
W dniach 2-11.04.2019r. odbyło się krótkotrwałe ćwiczenie żołnierzy rezerwy kompanii zabezpieczenia.

Żołnierzy na uroczystej zbiórce z okazji rozpoczęcia szkolenia, przywitał Komendant 4 Regionalnej Bazy Logistycznej płk Rafał Smuszkiewicz, który życzył żołnierzom dobrych wyników w szkoleniu i bezpiecznego pobytu.
W dziesięciodniowych ćwiczeniach na terenie 35 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Skwierzynie brało udział ponad 100 żołnierzy, którzy realizowali zajęcia na pasie taktycznym, strzelnicy garnizonowej oraz w Składzie Nowogród Bobrzański.
Oprócz zajęć z taktyki, obrony przed bronią masowego rażenia i regulaminów żołnierze odbyli strzelania z etatowej broni na strzelnicy garnizonowej, wykonali rozmaite normy szkoleniowe oraz brali udział w zajęciach pokazowych z załadunku środków materiałowych wydawanych z magazynów na środki transportowe.
Po zajęciach żołnierze mieli możliwość spędzania czasu wolnego w Klubie 35 gdzie przygotowano dla nich gry, książki, czasopisma oraz wyświetlano filmy o tematyce patriotycznej. W niedzielę w ramach zabezpieczenia czasu wolnego żołnierze wzięli udział
w zwiedzaniu Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
Na zakończenie szkolenia Komendant wyróżnił listem gratulacyjnym najlepszych żołnierzy za osiągnięte wyniki szkolenia oraz wzorową postawę podczas ćwiczeń.Tekst: kpt. Artur Dąbrowski
Foto: Ryszard Godlewski, Dariusz Biłyk