BIP Strona Główna
Aktualności
Środa, 23 październik 2019 r.
19.09.2019
W dniu 17.09.2019r. w Klubie 4. RBLog i Garnizonie Wrocław odbyły się uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej oraz Dnia Sybiraka w udziałem wojskowej asysty honorowej.

Uroczystość w sali widowiskowej Klubu 4 RBLog, która zgromadziła licznie zrzeszania i organizacje kombatanckie, miała dodatkowo szczególny wymiar z uwagi na przekazane podziękowania i uhonorowanie Komendanta płk Rafała Smuszkiewicza za udzielone wsparcie i pomoc w organizacji obchodów Dnia Sybiraka.
Obchody garnizonowe podzielone były na dwie części: msza święta w intencji Ojczyzny i Sybiraków w kościele pw. św. Bonifacego, a następnie uroczysty apel przy pomniku Zesłańców Sybiru na placu Strzeleckim, gdzie swoje przemówienie wygłosili m.in. przedstawiciel Związku Sybiraków, Dowódca Garnizonu oraz Prezydent Miasta Wrocławia. Ostatnimi punktami uroczystości  było  odczytanie Apelu Pamięci, salwa honorowa oraz odsłuchanie „Hymnu Sybiraków”. Delegacje jednostek z Garnizonu Wrocław złożyły wieńce oraz znicze pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru.
W uroczystych obchodach Dnia Pamięci Ofiar Agresji Sowieckiej i Dnia Sybiraka, z ramienia Komendanta 4 RBLog, udział wzięła delegacja w składzie:
- mjr Sławomir Król
- kpt Tomasz Szymański
- chor. Jerzy WróblewskiTekst: por. Daria KORCZYŃSKA
Foto: Ryszard GODLEWSKI