4 Regionalna Baza Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
08 września 2021
UROCZYSTE OBCHODY Z OKAZJI 10 – LECIA 4 REGIONALNEJ BAZY LOGISTYCZNEJ
3.09.2021r. w Klubie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem żołnierzy, pracowników oraz zaproszonych gości z okazji Święta 4 Regionalnej Bazy Logistycznej.

W swoim przemówieniu Komendant, płk Marek Wiza, wskazał główne zadania realizowane przez 4RBLog od czasu jej sformowania w roku 2011 oraz wskazał na główne kierunki rozwoju bazy. Podkreślił też rolę i zadania współczesnej logistyki funkcjonującej w Siłach Zbrojnych. Słowa podziękowań za realizację zadań skierował przede wszystkim  do Komendantów Wojskowych Oddziałów Gospodarczych, Kierowników Warsztatów i Składów oraz żołnierzy i pracowników Komendy Bazy. Ponadto płk Wiza wyrazy uznania skierował do przedstawicieli władz państwowych i samorządowych wszystkich szczebli zarzadzania oraz  do „bratnich służb mundurowych” dziękując za doskonałą współprace, koleżeństwo i wsparcie w realizacji zadań wymagających niejednokrotnie sprostania problemom, które tworzy nieprzewidywalne życie. Podczas uroczystości zostały odczytane Decyzje Ministra Obrony Narodowej  o przyznaniu medali resortowych,  Rozkazy Komendanta  o przyznaniu tytułów honorowych, odznak pamiątkowych oraz listów gratulacyjnych i dyplomów uznania dla żołnierzy i pracowników. Wydarzenie  uświetnił koncert Orkiestry Reprezentacyjnej z Bytomia.

Ważnym elementem uroczystości było odsłonięcie statuetki Krasnala Wojaczka, który znalazł miejsce przed Klubem 4 Regionalnej Bazy Logistycznej wpisując się  w Szlak Krasnali Wrocławskich. Symbolizuje sobą elementy i akcesoria z dziedziny muzyki, poezji i sztuki wizualnej. Ze względu na miejsce jego posadowienia związany jest z szeroko rozumianą kulturą.

 

Tekst: mjr Aleksandra Sieradzka
Zdjęcia: mł. chor. Krzysztof Bandarek

generuj pdf
go-up
Kontakt

4 Regionalna Baza Logistyczna
Pretficza 24-28
50-984 Wrocław
tel. 261650451
fax. 261651027
4rblog@ron.mil.pl

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane