4 Regionalna Baza Logistyczna

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
30 kwietnia 2020
UCZCZENIE DNIA FLAGI I KONSTYTUCJI 3 MAJA
30 kwietna, z okazji Dnia Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja miała miejsce symboliczna uroczysta zbiórka w 4 Regionalnej Bazie Logistycznej.

W złożonej, często trudnej i bolesnej historii naszej ojczyzny różnie czczono Święto Konstytucji 3 Maja. Były czasy zaborów, wojen, komunizmu, wolności ale nigdy nie było czasu Pandemii, w której ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie obywateli to jedno z najważniejszych świąt Narodowych obchodzono w sposób tak skromny bez udziału społeczeństwa.
W dniu 30 kwietnia br. w Komendzie 4 Regionalnej Bazy Logistycznej zgodnie z pismem Szefa Inspektoratu Wsparcia SZ odbyła się uroczystość podniesienia flagi państwowej na maszt, dla uczczenia Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przebiegła zgodnie z Ceremoniałem Sił Zbrojnych RP.
O godzinie 8.00 dowódca uroczystości mjr Krzysztof Berghauzen złożył meldunek Komendantowi Bazy płk Markowi Wizie o gotowości do uroczystości, następnie Poczet flagowy w składzie mjr Krzysztof Włosiński, por. Agata Gburek i st. chor. sztab. Przemysław Zakrzewski przy dźwięku Hymnu Narodowego podnieśli Flagę RP na maszt.
W uroczystości udział wzięła delegacja żołnierzy Bazy, skład której stanowili szefowie wydziałów i pionów organizacyjnych. Uroczystość zakończyła Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.
Przebieg uroczystości śledzony był z pomieszczeń slużbowych przez żołnierzy i pracowników Komendy Bazy. W ich ocenie z satysfakcją podkreślany jest fakt, że mimo obowiązywania rygorów sanitarnych wynikających z pandemii COVID-19 odbyła się symboliczna uroczystość poświęcona Uczczeniu Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja.

Tekst: p. Mirosław Karasek
Foto: p. Dariusz Biłyk

generuj pdf
go-up
Kontakt

4 Regionalna Baza Logistyczna
Pretficza 24-28
50-984 Wrocław
tel. 261650451
fax. 261651027

    
  • BIP
Jednostki Podporządkowane